Bio

Historie kapely Dark Spell začíná v létě roku 2005, kdy si v obci Běrunice tři kluci bez hudebních zkušeností v hospodě řekli, že by nebylo špatný začít na něco hrát a založit kapelu.  Ti tři byli Aleš Kysilka (kytara), Lukáš Francl (basa) a Pavel Šafařík (bicí),  poslouchali Iron Maiden, Metallicu a další metalové velikány a byli plni nadšení. Po větších či menších peripetiích všichni sehnali nástroje, které byli více či méně funkční a dali se do toho. Začátky jsou těžké a tak se každý trápil spíš se svým nástrojem, něž se hrálo dohormady.

Po nějakém čase prvních pokusů a marného  tápání Kýsa postupně odpadá a rytmická sekce se poohlíží po jiném kytaristovi. Na čas tak hrají se Zdeňkem „Henkem“ Hloucalem a vznikají dokonce i amatérské nahrávky jejich snažení, které naštestí nikdo nikdy neuslyší. Po nějaké době se seznamují se Standou Malým. Jedna kytara ale začíná být málo a tak stále bezejméná formace chvíli hraje s kytaristou a velkým šoumenem Vaškem Brzkem, se kterým také absolvuje historicky první vystoupení, které bylo plné převzatých písní, dobré nálady a taky alkoholu.  Vašek se však nestíhá věnovat kapele naplno a kapela zase postrádá jednoho strunatce. Standa proto přivádí známého Petra Motejlka. Dílky skládačky do sebe zapadají a Petr přivádí excelentní zpěvačku Evu Podvalovou. Kapela zkouší převzatý materiál, sehrává se a začíná se snažit o vlastní tvorbu a postupně si ujasňuje směr, kterým se chce ubírat.

Kruh se uzavíra příchodem klavesáka Petra Štěpána, který dotváří formaci, která přijímá jméno Dark Spell.  Na počátku roku 2010 dochází k personální změnám, spolupráci s kapelou přerušuje Standa Malý a poté kapela ukončuje spolupráci i s  druhým kytaristou Petem Motejlkem, který je nahrazen Michalem Holanem.   Standa se po několika měsících vrací a kapela tak opět má dvě kytary. Přibližně po roce Standa nakonec odchází z rodinných a časových důvodů a opět se hledá kytarista. Na čas hrajeme s Jiřím Löfellmanem, se kterým odehrajeme dvě vystopení, ale nakonec se členem kapely stává kytarista  Jiří Kuba. Doufáme, že se sestava  konečně ustálí a v brzké době plánujeme pořídit studiovou demo nahrávku našeho materiálu.

V roce 2012 kapela nahráva tři první studiové nahrávky a o rok později cele album „Na křídlech noci“. Pilně koncertje a zahraje si dokonce na Rock For People v Hradci Králové. V roce 2015 pak dochází opět ke změně sestavy z časových a rodinných důvodů odchází basák Lukáš Francl a následně i kytarista Michal Holan. Sestavu tak doplňuje nový baskytarista Jan Pokorný a kapela zůstává s jednou kytarou.